LOKALNI IZBORI u Vrbasu i Odžacima (NE)PROTIČU u demokratskoj atmosferi

2802

VRBAS / ODŽACI - Ekipa portala "Naše Mesto" obišla je veliki broj biračkih mesta u opštinama Vrbas i Odžaci. Iznosimo vam neka svoja zapažanja sa lica mesta.

U okviru praćenja lokalnih izbora koji se danas sprovode u opštinama  Vrbas i Odžaci, naša ekipa obišla je veliki broj biračkih mesta. Razgovarali smo sa predstavnicima biračkih odbora, kao i sa građanima koji su nam sami prilazili kako bi nam preneli svoje lične utiske u odnosu na atmosferu koja vlada u tim mestima.

Informacije koje smo dobili od predsednika i zamenika biračkih odbora su takve da izbori protiču u najboljem mogućem redu. Svi oni navode da se glasanje sprovodi po planu, da su biračka mesta otvorena na vreme, da građani nemaju nikakve pritužbe na sam tok glasanja. Ako izuzmemo manje probleme sa identifikacionim dokumentima građana sa pravom glasa, kako tvrde predstavnici biračkih odbora, izbori protiču bez nepravilnosti.

Međutim, ono što je naša ekipa uočila, jeste da je slika na terenu ipak malo drugačija. Pre svega, moramo skrenuti pažnju na atmosferu koja je prethodila izbornom danu. Kao što je već poznato, u Vrbasu je sprovedena izuzetno „prljava kampanja“, o čemu smo pisali pre neki dan kada su „osvanuli“ letci usmereni protiv pojedinih opozicionih stranaka i njihovih kandidata. Takođe, ne možemo a da ne spomenemo da je sinoć izgoreo automobil jednog od kandidata opozicije u opštini Odžaci.

Današnji dan, čini se, protiče u znaku velikog broja nepravilnosti u opštinama Vrbas i Odžaci. Kao prvo, sva naselja „vrve“ od automobila koji nisu iz ovih mesta. Većinom su to automobili somborskih, novosadskih, subotičkih i beogradskih tablica. U opštini Vrbas su nam građani skrenuli pažnju i na autobus koji smo i sami uočili, a u kome se po njihovim rečima vrši kupovina glasova.

Ispred biračkih mesta nalaze se grupe ljudi koji tu nemaju nikakvog posla, niti su članovi biračkih odbora. Oni stoje ispred biračkih mesta, što naravno nije protivzakonito, ali ipak potencijalno uznemirava građane koji pored njih prolaze na glasanje.

Takođe, uočili smo i automobile i ljude u njima sa spiskovima u neposrednoj blizini biračkih mesta, pa je i više nego logično čime se ljudi iz tih automobila bave.

Veliki broj građana nam je prišao, videvši da smo novinari, sa željom da objavimo sve ove nepravilnosti. Oni naravno nisu želeli da spomenemo njihovo ime i prezime, niti su nam se svi predstavili, jer su kako kažu u velikom strahu da bi neko mogao da im naudi – njima ili njihovim porodicama.

Mi naravno ne tvrdimo da je sve gore navedeno dokaz da su se desile izborne nepravilnosti, a vama, našim čitaocima ostavljamo da sami procenite o čemu je ovde zapravo reč.

PRATITE IZBORE UŽIVO – KLIKNITE OVDE.