(VIDEO) REZULTATI 9. Trke prijateljstva održane u subotu u Kuli

863

KULA - Protekle subote u Kuli, održana je tradicionalna 9. Trka prijateljstva na kojoj je učešće uzelo preko 800 takmičara. Veliki broj građana je ispratio trku, a prvo mesto na stazi od 10km osvojio je maratonac iz Kenije, Samuel Kiplino.

Ilustracija / Foto: pixabay.com

9. Asics-Supplementstore.rs Trka prijateljstva Kuli nije samo sportski događaj, već je postala jedno od obeležja Kule, kao i prilika da se gosti iz zemlje i inostranstva upoznaju sa turističkom ponudom našeg mesta i okoline.

Da je “Trka prijateljstva” postala brend, dokazalo je preko 800 takmičara koji su sa osmehom na licu, puni pozitivne energije trčali kroz ulice Kule. Gosti iz država regiona, kao i pobednik u muškoj konkurenciji na stazi od 10km koji je došao čak iz Kenije, imali su samo reči hvale za kompletan događaj, a pre svega za organizatore, AK “Hajduk Maraton Tim” Kula, koji su još jednom pokazali kako se profesionalno organizuje trka ovakvih razmera.

Pogledajte start i finiš trke, kao i izjave na kraju:

Što se tiče rezultata, situacije je sledeća:

Staza 10 km – muškarci:

  1. Samuel Kiplimo
  2. Ognjen Stojanović – TK “Triogy Racing”
  3. Velimir Bojović – AK Niški Maraton
  4. Marko Rankovic – Lazarevac
  5. Kristijan Stošić – AK Mladost Uzice
  6. Miloš Segedi – AK Inđija
  7. Miloš Milovanović – Atletski klub Dinamo
  8. Alija Imamović – NGO Sarajevo
  9. Miloš Dajević – TAK Cerski junaci
  10. Sava Lazić – AK Partizan
  11. Ostale rezultate možete pogledati – OVDE.

Staza 10km – žene:

  1. Sonja Stolić – Škola Atletike Sonja Stolić
  2. Tunde Szabo
  3. Ana Subotić
  4. Nataša Ćulafić – Garda Vojska Srbije
  5. Radmila Đurović
  6. Mariana Čegar Lukić – Vojna Akademija
  7. Nora Trklja – AK Crvena Zvezda
  8. Aleksandra Burkanovic
  9. Snežana Milošević
  10. Tijana Kabić – ARK Somaraton
  11. Ostale rezultate možete pogledati – OVDE.

Staza 5km – muškarci:

  1. Mikloš Bruner – AK Hajduk Maraton Tim Kula
  2. Slobodan Marinkov
  3. Daniel Beckei  – AK Hajduk maraton tim Kula
  4. Adrian Malagurski – ARK Tron Palić
  5. Igor Đurašević
  6. Aleksandar Kričak – RV i PVO
  7. Miloš Zapunšić
  8. Aleksandar Vukmirović – ARK Fruška gora
  9. Boban Vidić Vojna – Akademija
  10. Dejan Španović
  11. Ostale rezultate možete pogledati – OVDE.

Staza 5km – žene:

  1. Tijana Dimić – A.K. Jasenica
  2. Katarina Pohlod – Active Traveling
  3. Sandra Uzelac
  4. Vesna Vicko Bogišić – ARK Somaraton
  5. Adel Tandi
  6. Milica Živanović
  7. Vesna Rakić – Vojna Akademija
  8. Danijela Dragojević – Škola trčanja Novi Sad
  9. Aleksandra Stosic
  10. Snežana Drobnjak RV i PVO
  11. Ostale rezultate možete pogledati – OVDE.

N. Janjanin