Dajana Velemir i Nenad Vasić osvojili medalje na Prvenstvu Vojvodine u Bačkoj Topoli

27

ODŽACI - U nedelju, 11. marta u Bačkoj Topoli je održano Prvenstvo Vojvodine za poletarce i pionire čiji su organizatori Karate federacija Vojvodine i KU "Topolčanin".

Dajana Velemir, najbolja u 2017. sa predsednikom ŠKSS Miloradom Ćopićem / Foto: SBK "Mladost" Odžaci

Na takmičenju je učestvovalo više od 200 takmičara iz 24 kluba, među kojima su bila i tri takmičara Sportskog borilačkog kluba “Mladost” iz Odžaka.

Dajana Velemir i Nenad Vasić su u kategoriji poletaraca -30kg osvojili srebrne medalje, dok je Nenad osvojio i bronzu u kategoriji poletarci kate.

Nenad Vasić, drugo mesto / Foto: SBK “Mladost” Odžaci

Takmičari “Mladosti” nastupili su u 5 kategorija. Nastup na prvenstvu Srbije obezbedili su Nenad Vasić i Dajana Velemir u katama i borbama i Željana Velemir u borbama, koja je ostala na četvrtom mestu izgubivši u repasažu za bronzu.

Narednog vikenda takmičare “Mladosti” očekuje Prvenstvo Vojvodine za starije uzraste, koje će se održati u Žitištu, gde će nastupati brojnija, kvalitetna ekipa, tako da se očekuju i dobri rezultati.