KFK “Kula” uzeo tri boda na Gederu pobedivši “Terekveš” iz Svilojeva

65

KULA - U subotu, 7. aprila odigrano je 12. kolo Međuopštinske fudbalske lige Sombor - 2. razred.

KFK "Kula" / Foto: Brbika Jerkov

KFK “Kula” bio je na Gederu domaćin ekipi “Terekveša” iz Svilojeva, gde su izvojevali pobedu i upisali dodatna tri boda.

Izabranici trenera Predraga Boščića i njegovog pomoćnika Vladimira Tošića gubili su u prvom poluvremenu rezultatom 1:0, primivši gol od Roberta Božičića posle greške domaće odbrane.

Posle kritika u svlačionici, tim iz Kule počinje da se budi i Stojanov izjednačava na 1:1. Posle toga Fedek spaja Milana Čiču sa golom na drugoj stativi i postiže se rezultat 2:1, a u 81. minutu fenomenalan pogodak Bogdana Gačevića zaokružuje konačnih 3:1.

KFK “Kula” / Foto: Brbika Jerkov

KFK “Kula” igrao je u sledećem sastavu: Čvokić, Tošić, Stojanov, Radovanović, Fedek, Pejić, Pejčić, Vasilik, Mihajlović, Gačević i Novakov. U igru su ušli Čiča Milan i Cetinji Valentin.

Tim iz Kule zauzima treću poziciju na tabeli sa 20 bodova, koliko ima i drugoplasirani “Sport” iz Bezdana. U sledećem kolu, koje bi trebalo da se igra 15. aprila, KFK “Kula” odlazi u Sombor, gde će odmeriti snage sa OFK “Metalac”.