Hajduci i Holanđani ostvarili ubedljive pobede, KMF “Pčinja” poražen

30

KULA - U petak i nedelju odigrane su utakmice 17. kola Futsal lige Vojvodine koje su donele blage promene na tabeli.

Ilustracija / Foto: pixabay.com

U nedelju, 15. aprila, na starom mestu u starom terminu od 19:00 časova, KMF “Hajduk” Kula ugostio je dobro poznatu ekipu KMF “Tango” iz Novog Sada. KMF “Hajduk” željan novih bodova, iako vidno oslabljen zbog povreda i žutih kartona, ušao je vidno motivisan u meč već u devetom minutu.

Hajduci su do poluvremena došli do vođstva od 4:0 odličnom igrom kapitena Kiš Roberta i njegovih saigrača, dok drugo poluvreme donosi opušteniju igru domaćina ali i zasluženih 7:1.

Golove za KMF “Hajduk” dali su:

• Kiš Robert u 9, 14, 17, 24. i 37. minutu
  • Šijački Vujica u 18. minutu
  • Isakov Nemanja u 37. minutu

Sledeći vikend KMF “Hajduk” gostuje u Novom Sadu kod istoimenog kluba.

U Centru za fizičku kulturu “Drago Jovović” u Vrbasu, ekipa KMF “Leteći Holanđanin” savladala je KMF “Tisa” iz Novog Bečeja sa ubedljivih 8:1.

Strelci za tim iz Vrbasa bili su:

• Arvaji Draženu 10. minutu
  • Stefan Selak u 25, 32. i 32. minutu
  • Dakić Marijan u 25. i 35. minutu
  • Peković Nemanja u 39. minutu
  • Radović Danilo u 40. minutu

Gol za “Tisu” postigao je Pakai Roland u 24. minutu.

Leteći Holanđani su se posle ovog kola sa sedmog popeli na četvrto mesta na tabeli sa trenutnih 26 bodova.

Futsaleri “Pčinje” iz Karavukova su posle niza pobeda poraženi od ekipe “Srbobrana” rezultatom 5:4. Karavukovčani su posle izrazito lošeg starta sezone, drugi deo prvenstva nastavili serijom pobeda, što iz je dovelo na deveto mestu u tabeli.

U sledećem kolu “Pčinja” se sastaje sa “Letećim Holanđaninom” iz Vrbasa.