Futsaleri “Hajduka” nerešeno protiv “Tise” iz Novog Bečeja

15

KULA - U nedelju je odigrano 19. kolo Futsal lige Vojvodine gde je kao domaćin KMF "Hajduk" dočekao ekipu KMF "Tisa" iz Novog Bečeja.

Mali fudbal / Foto: Danislav Vrsajkov

Iako vidno oslabljeni zbog velikog broja povreda, Kuljani su pružili veliki otpor ekipi koja je došla u punom sastavu.

Brzom igrom u 8. minutu Kuljani dolaze do prednosti ali već sledeći minut dolazi do izjednačenja. Šanse se ređaju na oba gola. Gosti uspevaju da kazne jednu grešku u odbrani i povedu ali pred kraj poluvremena odličnim udarcem jedan od najiskusnijih igrača i kapiten ekipe “Hajduka” Radović Dragan dovodi do izjednačenja.

Početak drugog poluvremena protiče u korist gostiju i brzog gola već u prvom minutu nastavka. Domaćini željni pobede velikim naporom dolaze do izjednačenja a tri minuta do kraja i do gola prednosti. Posle tog gola gosti kreću na sve ili ništa što im donosi izjednačenje na žalost domaće ekipe tridesetak sekundi pre kraja. Konačni rezultat utakmice bio je 4:4.

Golove za domaćina dali su Kiš Robert u 8. i 37. minutu, Radović Dragan u 17. minutu i Husak Robert u 30. minutu.

Sledeća utakmica na programu je u ponedeljak 7. maja u Vrbasu protiv starih rivala KMF “Leteći Holanđanin”. Utakmica počinje u 19:30 časova.