FK „Hajduk 1912“ iz Kule pobedio četvorostrukog prvaka Kuvajta

150

KULA - U Vrbasu je u subotu održana prijateljska utakmica između kulskog "Hajduka 1912" i Fudbalskog kluba "Kazma" iz Kuvajta.

Ilustracija / Foto: pixabay.com

Kuljani su prilično brzo došli do vođstva od 2:0, prvo golom Tomovića u četvrtom minutu, a potom i pogotkom Matije Babovića koji je tek nedavno potpisao ugovor sa „Hajdukom“.

U 66. minutu tim iz Kuvajta smanjuje rezultat na 2:1, da bi u 75. minutu Rajkovača povećao vođstvo „Hajduka“ na 3:1.

Fudbalski klub „Kazma“ iza sebe ima četiri osvojena prvenstva Kuvajta. Sedam puta su osvojili kup svoje zemlje, dva puta su bili pobednici kupa Arabijskog poluostrva, a u prijateljskoj utakmici sa Barselonom su 2009. godine igrali nerešeno 1:1. Slovački „Spartak“ porazili su 2008. godine rezultatom 7:1.