(FOTO) „Vukovi“ odlični na startu takmičarske sezone

158

KULA - U Inđiji je 30. septembra, u organizaciji Karate saveza Vojvodine i Saveza za školski sport Republike Srbije, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta, održano je Školsko prvenstvo Vojvodine za učenike osnovnih i srednjih škola u karateu. Navedeno prvenstvo predstavlja ujedno i kvalifikacije za Školsko prvenstvo Srbije.

Foto: KK "Vukovi"

Posle opsežnih priprema na takmičenju je nastupilo 15 takmičara iz Karate kluba „Vukovi“, od kojih je devet takmičenje završilo na pobedničkom postolju.

Zlatne medalje osvojili su:

  • Mijanović Rastko
  • Goga Roland
  • Stamenković Nikola

Srebrne medalje su uzeli:

  • Ćosić Filip
  • Bublić Dimitrije
  • Milutinović Miloš

Sa bronzanim odličjem takmičenje su završili:

  • Damjanović Luka
  • Krnajac Miloš
  • Krnajac Mihajlo

Svi navedeni takmičari ostvarili su plasman na Školsko prvenstvo Srbije, dok su ostvareni rezultati Karate klub „Vukovi“ svrstali u sam vrh klubova u Vojvodini.

Ovo takmičenje je posebno značajno zbog činjenice da je isto koncipirano prema pravilima školskog sporta, što podrazumeva spajanje po dve ili više uzrasnih i težinskih kategorija, što umnogome otežava takmičarima dolazak do pobedničkog postolja.

„Imajući navedeno u vidu, nesumnjivo je dokazano da specifični način treninga i priprema koji se sprovodi u našem klubu, definitivno dovodi do zavidnih rezultata. Sada nam predstoji period podizanja i održavanja forme za nastupe na zvaničnim prvenstvima i kupovima, gde izlazimo sa najvišim ambicijama. Na početku ove takmičarske sezone, naš klub je ostao bez jednog od najperspektivnijih mladih karatista, Goga Rolanda, koji usled školski obaveza, sportsku karijeru nastavlja u Karate klubu „Spartak“ iz Subotice, te koristimo priliku da mu poželimo svu sreću i da nastavi u svojoj uzlaznoj putanji sportskih uspeha“, saopštili su upravi kluba.