Mladi stonoteniseri “Rusina” učestvovali na prvenstvu u Novom Sadu

21

RUSKI KRSTUR - U stonoteniskoj sali na Spensu u Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo u stonom tenisu koje je organizovao SK "Novi Sad".

Ilustracija / Foto: pixabay.com

Petoro dece iz krsturskog Stonoteniskog kluba “Rusin” takmičilo se među 150 takmičara iz 30 klubova iz cele zemlje, prenosi Rutenpres.

Najmlađi učesnik SK “Rusin” bio je Martin Pašo koji se takmičio u kategoriji predškolskog uzrasta i osvojio treće mesto. Matej Makaji osvojio je takođe treće mesto i to u kategoriji prvih i drugih razreda osnovne škole.

U kategoriji trećeg i četvrtog razreda osnovne škole takmičio se Igor Fejdi koji ušao u osam najboljih takmičara. U kategoriji petog i šestog razreda takmičili su se Matej Sabadoš, koji je ispao u četvrtini finala i Aleksandar Šanta, piše Ruske slovo.

Sredstva za učešće na takmičenju obezbedili su klub i roditelji.