Mladost radost nadjačala savinoselsku Budućnost, Pobeda pobeđena u Zmajevu

272

KULA / VRBAS / ODŽACI - Za vikend, 10. i 11. novembra odigrane su utakmice liga u kojima se takmiče fudbalski klubovi iz opština Kula, Vrbas i Odžaci.

Ilustracija / Foto: pixabay.com

FK Rusin iz Ruskog Krstura je u 13. kolu Područne fudbalske lige Sombor briljirao na domaćem terenu i zadao težak poraz gostujućem timu iz Kulpina. Utakmica u Ruskom Krsturu završena je rezultatom 4:1, a Rusin je dospeo na sjajno drugo mesto na tabeli.

Nažalost, sivački Polet nije bio iste sreće i ostao je bez bodova u ovom kolu, izgubivši od Krila Krajine sa 1:0. FK Kula porazila je Radnički 1918 iz Ratkova rezultatom 2:1, dok je Lipar uzeo bod protiv somborskog ŽAK-a, odigravši nerešeno 1:1. OFK Odžaci su se iz Paraga vratili sa još jednom izgubljenom utakmicom od 2:0.

U 13. kolu PFL Subotica u ovoj sezoni se takmiče tri naša kluba. Proleter iz Ravnog Sela ostvario je još jednu pobedu i zadržao visoko drugo mesto na tabeli. Ravnoselci su savladali Preporod iz Novog Žednika sa 3:2 i time ostvarili ukupno 31 bod. Isti broj bodova ima kucurska Iskra koja je trenutno trećeplasirana, a u ovom kolu je pobedila Đurđin sa 3:2. Nažalost, Sutjeska iz Bačkog Dobrog Polja nije bila iste sreće. Porazom od Panonije IM Topola sa 1:0, bačkopoljci su upisali četvrti uzastopni neuspeh i ostali na devetom mestu.

Kulski Hajduk 1912 ove sezone gazi sve pred sobom u Srpskoj ligi Vojvodina. Pobedom u 15. kolu nad ekipom Železničara iz Pančeva sa 1:0 upisana je dvanaesta pobeda i učvršćeno prvo mesto na tabeli.

U 11. kolu MFL Sombor 1. razred iznenađenje su priredili fudbaleri kruščićke Mladosti koji su u gostima pobedili OFK Šikara sa 2:0 i time ostvarili svoju drugu pobedu u sezoni. Omladinac iz Deronja igrao je nerešeno 1:1 sa Partizanom iz Kupusine, dok je miletićki Zadrugar poražen sa 2:0 u Ribarevu od FK Jedinstvo.

Odžački Lider savladao je ekipu Graničara iz Riđice sa 3:0 u okviru 11. kola MFL sombor 2. razred, dok je Panonija iz Lalića poražena istim rezultatom od Dinama iz Sonte.

Za vikend je odigrano i 13. kolo Vojvođanske lige Sever u kojoj se takmiči pet naših klubova. Polet iz Karavukova sastao se sa ekipom Mladosti iz Turije, Vrbas je putovao u Adorjan kod Tise, dok je Crvenka bila domaćin Slogi iz Čonoplje. Sva tri susreta završena su rezultatom 2:2. Težak dan imali su fudbaleri BSK-a iz Bačkog Brestovca čiji je golman primio čak pet golova od Bajše. Napad brestovačkog kluba bio je loš, tako da lopta nije nijednom ušla u gol tima iz Bajše. Susret je završen rezultatom 5:0.

U okviru devetog kola MFL Bačka Topola – Mali Iđoš – Vrbas – Bečej – Srbobran, Budućnost iz Savinog Sela poražena je 3:0 od ekipe Mladost radost iz Srbobrana. FK Obilić iz Zmajeva nastavio je sa nizom pobeda savladavši Pobedu iz istoimenog mesta sa 3:0. Obilić trenutno zauzima drugu poziciju na tabeli.

M.V.