Objavljena imena nagrađenih na konkursu Narodne biblioteke „Danilo Kiš“

220

VRBAS - Na konkurs "Miriše dela tvojih trud, blistaju učenja tvoga reči", koji je Narodna biblioteka "Danilo Kiš" raspisala povodom Svetosavskih dana, pristiglo je 89 literarnih radova i 171 likovni.

Narodna biblioteka "Danilo Kiš" Vrbas / Foto: Bane Grbić

Literarne radove žirirao je Milorad Martinović, dok je za likovne radove bila zadužena direktorka biblioteke Milijana Radovanović. Nagrade će biti podeljene u ponedeljak, 18. februara od 12:30 časova, na Odeljenju za decu i mlade Narodne biblioteke „Danilo Kiš“.

Nagrađeni literarni radovi

Osnovne škole, od I do IV razreda:

  • Tijana Našpalić IV1, OŠ „Jovan Popović“ Kikinda
  • Uroš Popović I4, OŠ „Svetozar Miletić“ Vrbas
  • Nevena Baletić III2, OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Vrbas
  • Jakov Stepanov IV3, OŠ „Svetozar Miletić“ Vrbas

Osnovne škole, od V do VIII razreda:

  • Vasilisa Babić V2, OŠ „Svetozar Miletić“ Vrbas
  • Aleksija Dragnić V2, OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Vrbas
  • Elena Šodolović VI1, OŠ „Vuk Karadžić“ Bačko Dobro Polje
  • Nikola Cebalović VII1, OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Vrbas

Srednje škole

  • Vuk Apostolovski I2, Gimnazija „Žarko Zrenjanin“ Vrbas
  • Vasilije Delibašić I2, Gimnazija „Žarko Zrenjanin“ Vrbas
  • Teodora Radović III7, SSŠ „4. juli“ Vrbas

Nagrađeni likovni radovi

PU „Boško Buha“ Vrbas

  • Maša Bogdanović, vrtić „Cvrčak“ Bačko Dobro Polje
  • Nađa Brdar, vrtić „Cvrčak“ Bačko Dobro Polje
  • Stefan Kovačević, vrtić „Duga“, Ravno Selo

Osnovne škole, od I do IV razreda

  • Nina Đurović I1, OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Vrbas
  • Fjodor Ivan Stojanoski I, OŠ „Svetozar Miletić“ Vrbas
  • Maša Keranović IV1, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Zmajevo
  • Teodora Krtolica IV1, OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Vrbas

Osnovne škole, od V do VIII razreda:

  • Anđela Vučetić V1, OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Vrbas
  • Lena Mijatović VI2, OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Vrbas
  • Tea Todorović VIII2, OŠ „Bratstvo-jedinstvo“ Vrbas
  • Stefan Bojko VIII3, OŠ „Bratstvo-jedinstvo“ Vrbas (specijalna nagrada)

Srednje škole

  • Tijana Barjaktarović I1, Gimnazija „Žarko Zrenjanin“ Vrbas
  • Ognjen Gavranić I5, Gimnazija „Žarko Zrenjanin“ Vrbas
  • Veljko Paroški I5, Gimnazija „Žarko Zrenjanin“ Vrbas
  • Dejan Mađarev II3, Gimnazija „Žarko Zrenjanin“ Vrbas
  • Lenka Đurđevac III2, Gimnazija „Žarko Zrenjanin“ Vrbas

MNRO „Kućica“ Vrbas

  • Dubravka Pejović
  • Mirjana Dimić
  • Zoltan Barta
  • Stevo Spremo
  • Živan Milić