Prvaci gledali film o vodi u Muzeju, otvorena dečja izložba “Prirodu čuvam, jer prirodu volim”

36

VRBAS - Film za decu "Voda je život", koji je proizvelo JKP "Komunalac" 2017. godine u saradnji s Gradskim muzejom, danas je bio prikazan učenicima prvih razreda Osnovne škole "Petar Petrović Njegoš" u sklopu akcije "Pozovi komšiju u muzej".

Nakon projekcije filma u kome glavni junaci Jovana Popović i Luka Bilenjkij, učenici OŠ “Bratstvo jedinstvo”, gledaocima otkrivaju šta bi bilo da nema vode i koliki je njen značaj, prvaci su obišli stalnu postavku Muzeja u pratnji kustosa Pavla Orbovića i svojih učiteljica.

“Ekološki sadržaji koji su, inače, zastupljeni u našem školskom programu, zahvljljujući filmu koji su nađi đaci pogledali, sada su produbljeni. Prvaci su s velikom pažnjom pratili film i znanja koja su dobili će im koristiti u daljem životu”, rekla je učiteljica Radmila Sapun.

Foto: JKP “Komunalac”

Direktorka OŠ “P.P. Njegoš” Slavica Gvozdenović istakla je da je za osmoletku velika čast što učestvuje u akciji koju je pokrenuo Gradski muzej.

„Akcija “Pozovi komšiju u Muzej” već je ispunila svoj zadatak, spojila je školu, komunalno preduzeće i kulturnu ustanovu s ciljem da se proširuju znanja iz raznih oblasti, u ovom slučaju, o vodi. Ovakve akcije još više će učvrstiti veze koje naša škola već dugi niz godina gradi s „Komunalcem“ i Muzejom“, kaže Gvozdenović.

Tokom posete Muzeju, prvaci su pogledali i izložbu grupnih radova mališana iz PU “Boško Buha” koji su učestvovali u projektu JKP „Komunalac“ pod nazivom “Prirodu čuvam, jer prirodu volim”. Radove je ocenjivao žiri na čelu sa master inž. arhitekture u JKP “Komunalac” Draganom Kostić.

“Ocenili smo 20 grupnih radova dece koja su učestvovala u ekološkim radionicama što znači da je ovim projektom obuhvaćeno blizu 500 mališana. Kriterijumi kojih smo se držali su bili kompozicija, materijalizacija, forma, kolorit i elementi koji su upotrebljeni u radovima. Zadatak je bio težak s obzirom na to da su svi radovi veoma lepi i maštoviti“, rekla je Dragana Kostić i dodala da će nagrada za najbolji rad, kao i četiri diplome, biti dodeljene 22. marta na Dan voda.

Foto: JKP “Komunalac”

Rad predškolaca vrtića “Bubica” čije su vaspitačice Nada Backović i Žaklina Damjanović proglašen je za najbolji i kao takav biće nagrađen. Diplome su pripale deci iz “Livadice” (vaspitačice Dragica Pastor i Katarina Karanović), “Poletarca” (Maja Baucal i Vera Vujačić), “Bubice” (vaspitačice Vesna Bubanja i Olivera Bajić) i “Suncokret” (vaspitačice Agota Molnar, Margita Teglaš, Vjerka Nota).

Izložba će biti otvorena u holu Muzeja do petka, 1. marta.

Pogledajte prilog koji su napravili zaposleni u Sekturu marketinga JKP “Komunalac”:

12.11.
0641228XXX
OGL Prodajem noviju spratnu kuću vlasnik 1/1. Tel. 064 122 88 93 Vrbas
OGL Prodajem trosoban stan u centru Backog Dobrog Polja...za vise informacija mozete pozvati na tel 0653724021
10.11.
0645965XXX
OGL IZDAJEM DVOSOBAN STAN 53M2..U CENTRU VRBASA SA SVOJIM GREJANJEM NA STRUJU.. NE NAMESTEN!!! 0645965983.POTPUNO RENOVIRAN..
OGL prodajem gorenje veš mašinu u ispravnom stanju, tel 0600517958
07.11.
0631058XXX
OGL Prodajem lokal u Kuli, 16m2. Lokal se nalazi u ul. Stevana Sremca na prometnom mestu. Idealan je za razne delatnosti. Kontakt tel. 063 1058 323
Postavite vaš mali oglas ODMAH - Klikni ovde