Luka Eraković uspešan na prvenstvu u Kragujevcu

261

VRBAS - Plivački klub "Delfin" iz Vrbasa učestvovao je od 2. do 4. avgusta na otvorenom prvenstvu Srbije u Kragujevcu.

Ilustracija / Foto: pixabay.com

„Eraković Luka je branio boje našeg kluba i čast plivačkog sporta Vrbasa u seniorskoj tj. apsolutnoj kategoriji na najvećem takmičenju u Srbiji. Luka je plivao u šest disciplina 50m, 100m i 200m kraul, 50m leđno, 100m delfin i 200m mix i u svih šest disciplina ušao u finala tj. 4 A – finala i 2 B – finala. Luka je plivao sjajno i ostvario veliku senzaciju da momak iz malog grada Vrbasa, koji ima najlošije uslove rada od 41 kluba koji su učestvovali na prvenstvu Srbije, pliva u tri dana 12 strašnih trka i bude među osam plivača u Srbiji u apsolutnoj kategoriji u četiri discipline (4. u Srbiji na 200m mix, 6. u Srbiji na 100m kraul, 7. u Srbiji na 200m kraul i 8. u Srbiji na 100m delfin). Ovim sjajnim rezultatima mora se dodati i oborena dva lična rekorda na 50m leđno i 200m mix. Neverovatnim rezultatima u svih šest disciplina Luka je svoj klub PK „Delfin“ iz Vrbasa doveo na 21. poziciju od 41 kluba u Srbiji što je fenomenalan uspeh za naš klub i grad Vrbas“, saopštili su iz Plivačkog kluba „Delfin“.

Trener Miloje Glušac kaže da je Luka neverovatan momak i sportista. „Na rastanku posle 11 godina od svog matičnog kluba i svog trenera pripremio se sjajno da bi nas pre mesec dana obradovao titulom najbržeg plivača Vojvodine na 100m kraul, a sad u Kragujevcu na prvenstvu Srbije pravio čuda i u svih šest disciplina dao poslednji atom snage i ostvario neverovatne rezultate sa čime se vinuo u sam vrh srpskog plivanja. Luka se sa ovim takmičenjem na najlepši način rastaje od svog trenera i PK „Delfin“ iz Vrbasa i želim javno da mu se zahvalim za sve, kao i njegovim roditeljima, što je za ovih 11 godina plivanja u svom matičnom klubu PK „Delfin“ iz Vrbasa uradio i ponosan sam što je na najlepši način obeležio poslednju deceniju plivačkog sporta Vrbasa. Luka hvala ti na svemu i srećno u daljoj plivačkoj karijeri kao i u životu“, kaže Miloje Glušac.

Rezultate možete potražiti – OVDE.