Objavljen program treće Art okupacije u Somboru

76

SOMBOR - U Somboru će se u periodu od 23. do 25. avgusta održati Art Okupacija III, festival studenata završnih godina umetničkih akademija. Ovaj festival je 2017. godine pokrenuo Mihajlo Nestorović, direktor Pozorišta mladih u Novom Sadu.

Cilj festivala je podizanje svesti o perspektivi savremene umetnosti, edukacija publike i ispitivanje uloge umetnika u današnjem vremenu.

Koncept festivala podrazumeva da umetničke tvorevine izađu u otvorene prostore i da sažive sa svakodnevnim gradskim tokovima.

Više od 50 mladih glumaca, slikara, muzičara i režisera će svojim stvaralaštvom okupirati Sombor i ovom prilikom vas pozivamo da uživate u programu festivala, sjajnoj i jedinstvenoj atmosferi koju će stvoriti spontana interakcija umetničkih aktivnosti i svakodnevnog ritma grada.

Program festivala:

Petak, 23. avgust

Dramski program

Bašta Kabare (prostor između Male biblioteke i Narodnog pozorišta Sombor), 20:30 časova
Diplomska predstava “Svici” (AU Beograd, klasa profesora Gorana Jevtića)
Režija: Goran Jevtić i Patrik Lazić
Tekst: Tena Štivičić
Igraju: Ana Stević, Antonela Vasić, Dimitrije Stajić, Marija Klanac, Marija Žeravica, Marko Milošević, Mina Milićević, Sara Pejčić, Vanja Jovanović, Vanja Stanković, Peđa Grujić, Katarina Jovanović
Trajanje: 105 minuta

Muzički program

Plato ispred Županije, 21:00 sat
Gudački trio (FU Niš): Anđela Janićijević, Zlata Đačić, Aleksandra Lazin
Gudački kvartet (AU Novi Sad): Olivera Mitrović – violina, Milica Pavlovski – violina, Danijela Lapić – viola, Aleksandra Lazin – violončelo

Kafe “Centar”, 21:00 sat
Jovan Mihajlović, gitara (AU Novi Sad)
Isidora Puškić, gitara (AU Novi Sad)

Trg Svetog Đorđa, 21:00 sat
Sanja Ćaldović, klavir (AU Novi Sad)
Klavirski trio (FMU Beograd): Anđela Dinić – klavir, Katarina Cvjetković – violina, Marija Tadić – violončelo

Trg Svetog Trojstva, 21:00 sat
Milica Đurović – violina i Mina Antanasijević – viola (FILUM, Kragujevac)
Marija Čikić, violina (FU Niš)

Filmski program

Projekcije studentskih filmova i razgovori o filmskom stvaralaštvu u dvorištu biblioteke “Karlo Bijelicki” (ulica Kralja Petra I) od 21:00 čas.

Likovno stvaralaštvo

Postavku radova mladih umetnika iz Novog Sada i Študgarta posetioci festivala će biti u prilici da vide na Trgu Svetog Đorđa od 23. do 26. avgusta

Subota, 24. avgust

Dramski program

Bašta Kabare (prostor između Male biblioteke i Narodnog pozorišta Sombor), 20:00 časova
Predstava “Porodične priče” (AU Banja Luka)
Režija: Dragana Đedović (diplomski rad)
Tekst: Biljana Srbljanović
Igraju: Milica Glogovac, Nemanja Bajić, Duje Martinić, Jelena Jandrić
Trajanje: 75 minuta

Bašta Kabare (prostor između Male biblioteke i Narodnog pozorišta Sombor), 22:00 časa
Diplomska predstava “Svici” (AU Beograd, klasa profesora Gorana Jevtića)
Režija: Goran Jevtić i Patrik Lazić
Tekst: Tena Štivičić
Igraju: Ana Stević, Antonela Vasić, Dimitrije Stajić, Marija Klanac, Marija Žeravica, Marko Milošević, Mina Milićević, Sara Pejčić, Vanja Jovanović, Vanja Stanković, Peđa Grujić, Katarina Jovanović
Trajanje: 105 minuta

Muzički program

Plato ispred Županije, 21:00 sat:
Gudački trio (FU Niš): Anđela Janićijević, Zlata Đačić, Aleksandra Lazin
Kvartet ”Wind String” (Dušica Nikolić – flauta, Milan Rakić – klarinet, Miloš Krstić – viola, Elena Elizarova – violončelo), (FMU Beograd)

Kafe “Centar”
Jovan Mihajlović, gitara (AU Novi Sad)
Isidora Puškić, gitara (AU Novi Sad)

Trg Svetog Đorđa
Smiljana Danilov, klavir (AU Novi Sad)
Klavirski duo (AU Novi Sad): Olivera Mitrović – violina, Milena Milovanović – klavir

Trg Svetog Trojstva
Milica Đurović – violina i Mina Antanasijević – viola (FILUM, Kragujevac)
Marija Čikić, violina (FU Niš)

Filmski program

Projekcije studentskih filmova i razgovori o filmskom stvaralaštvu u dvorištu biblioteke “Karlo Bijelicki” (Ulica Kralja Petra I) od 21:00 sat.

Nedelja, 25. avgust

Dramski program

Bašta Kabare (prostor između Male biblioteke i Narodnog pozorišta Sombor), 20:30 časova
Predstava “Porodične priče” (AU Banja Luka)
Režija: Dragana Đedović (diplomski rad)
Tekst: Biljana Srbljanović
Igraju: Milica Glogovac, Nemanja Bajić, Duje Martinić, Jelena Jandrić
Trajanje: 75 minuta

Muzički program

Plato ispred Županije, 21:00 sat:
Gudački kvartet (AU Novi Sad): Olivera Mitrović – violina, Milica Pavlovski – violina, Danijela Lapić – viola, Aleksandra Lazin – violončelo
Kvartet “Wind String” (Dušica Nikolić – flauta, Milan Rakić – klarinet, Miloš Krstić – viola, Elena Elizarova – violončelo), (FMU Beograd)

Kafe “Centar”, 21:00 sat:
Jovan Mihajlović, gitara (AU Novi Sad)
Isidora Puškić, gitara (AU Novi Sad)

Trg Svetog Đorđa, 21:00 sat:
Smiljana Danilov, klavir (AU Novi Sad)
Sanja Ćaldović, klavir (AU Novi Sad)
Klavirski duo (AU Novi Sad): Olivera Mitrović – violina, Milena Milovanović – klavir
Klavirski trio (FMU Beograd): Anđela Dinić – klavir, Katarina Cvjetković – violina, Marija Tadić – violončelo

Trg Svetog Trojstva, 21:00 sat:
Milica Đurović – violina i Mina Antanasijević – viola (FILUM, Kragujevac)
Marija Čikić, violina (FU Niš)

Filmski program
Projekcije studentskih filmova i razgovori o filmskom stvaralaštvu u dvorištu biblioteke “Karlo Bijelicki” (Ulica Kralja Petra I) od 21:00 sat.

18.11.
0621788XXX
OGL Potreban stan ili kuca u Vrbasu za iznajmljivanje, namesten, od 1.02.2020 0621788447
16.11.
0601449XXX
OGL Prodajem 10 jutara zemlje K.O Lipar u komadu.Telefon 060 144 99 04
16.11.
0607202XXX
OGL poljoprivredno zemljiste 3.5 kat.jutara u Kuli preko puta Aske.Vlasnik 1/1 cena dogovor prodaja br tel 0607202655
15.11.
0637553XXX
OGL Tarot,Astrologij.Pomogla sam mnigima pa cu i vama.Ljubav,posao,porodica,finansije.brak,sreca,napredak...0637553034 Viber,Whataapp.
13.11.
063533XXX
OGL Prodajemo dvosoban stan u centru Kule, Trg Oslobodjenja 2. Iznad Ideje. Informacije na: 063533005
Postavite vaš mali oglas ODMAH - Klikni ovde