Četvrti uzastopni poraz Hajduka 1912, Radnički odigrao nerešeno

93

SRPSKA LIGA VOJVODINA - Osam utakmica Srpske lige Vojvodina odigrano je za vikend, 21. i 22. septembra u okviru šestog kola takmičenja.

Ilustracija / Foto: pixabay.com

Hajduk 1912 iz Kule zabeležio je četvrti uzastopni poraz, izgubivši kod kuće od Radničkog iz Zrenjanina rezultatom 2:0. Zahvaljujući sjajnoj igri zrenjaninskog tima i strelcima Miljanu Milivojevu i Mehmedu Avdiću, Radnički Zrenjanin je u šestom kolu obezbedio četvrtu poziciju na tabeli.

Posle poraza u drugom kolu i tri pobede, Radnički 1912 iz Sombora odigrao je drugu nerešenu utakmicu 2:2 u gostima protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice. Podjednaka želja za pobedom oba radnička kluba ogleda se u činjenici da je prvo poluvreme odigrano takođe nerešeno, sa po jednim zadatim golom u obe mreže. Strelci za Radnički 1912 bili su Knežević u 40. i Bačanin u 70. minutu, dok su Kovačević i Nikolić zadali golove u 28. i 90+2 za protivnički tim.

U ostalim susretima Omladinac iz Novih Banovaca savladao je rezultatom 2:1 Dinamo 1945 iz Pančeva, Bečej 1918 bio je bolji sa 3:0 od gostujuće Kozare, Vojvodina 1928 nadjačala je Bratstvo 1946. Fudbaleri Vršca izgubili su na domaćem terenu 2:0 od pančevačkog Železničara, a Dunav iz Starih Banovaca poražen je istim rezultatom od Prvog maja iz Rume. Bačka 1901 iz Subotice savladala je Borac Sakule sa 2:1.