Rastina i Dinamo 1928 napunili golovima protivničke mreže u petom kolu MFL Sombor 2

63

MFL SOMBOR 2. RAZRED - Za vikend su odigrane četiri utakmice petog kola Međuopštinske fudbalske lige drugi razred u kojoj se takmiče klubovi koje prati naša redakcija.

Ilustracija / Foto: pixabay.com

Posle teškog poraza u gostima od Telečke u prethodnom kolu, Dinamo 1923 je vođen sjajnim navijanjem domaće publike ostvario veliku pobedu protiv Jedinstva Lemeš u prvoj utakmici petog kola.

Silovito su krenuli domaćini od prvog minuta, što je iznenadilo goste koji nisu našli odgovor na tu igru pa se tako mreža Jedinstva zatresla čak pet puta u prvom poluvremenu. Iako su bili, može se reći, nokautirani, gosti su smogli snage da postignu jedan pogodak do kraja prvog dela utakmice. Drugo poluvreme je takođe prošlo u znaku domaćih koji su postigli još dva pogotka pa je rezultat na kraju bio 7:2. Dinamo 1923 je Slobodan u sledećem kolu a Jedinsvo Lemeš dočekuje poslednjeplasiranu Panoniju.

Lider tabele Bratstvo 2019 igrao je u pobedničkom ritmu i u ovom kolu. U goste im je došao Sport iz Bezdana koji je bio ravnopravan protivnik tokom prvog poluvremena. Borili su se gosti i stvarali šanse ali se ipak na odmor otišlo rezultatom 0:0. Bili su zabrinuti domaći navijači, ali su brzo nakon početka drugog dela utakmice mogli da se opuste jer je Bratstvo pokazalo zašto su prvi na tabeli. Postigli su četiri gola i rutinski priveli utakmicu kraju. Naredno kolo će definitivno biti lakše za Sport jer na svom terenu dočekuju Graničar, dok Bratstvo putuje u Telečku.

Graničar više nije jedini tim bez pobede jer su uspeli da u jednoj neizvesnoj utakmici protiv Dinama iz Sonte osvoje tri boda pred domaćom publikom. Postignuto je šest pogodaka i svih šest u drugom poluvremenu. Sjajnu utakmicu su priredila dva tima, stvarali šanse i jedni i drugi, sa mnogo rezultatskih preokreta. Ipak na kraju se videlo da Graničar više želi pobedu. Postigli su četiri gola dok su gosti postigli dva. Po isteku 90. minuta, semafor je pokazivao 4:2. Narednog vikenda Graničar putuje u Bezdan gde ih dočekuje Sport, dok Dinamo neće imati lak zadatak jer im u goste stiže Rastina 1918 koja je u sjajnom ritmu.

U poslednjoj utakmici kola, pomenuta Rastina je dočekala Panoniju Lalić koja je došla puna elana posle prve ostvarene pobede u prethodnom kolu. Borili su se gosti i davali sve od sebe, imali su nekoliko odličnih akcija, a iz dve šanse su dvaput savladali golmana domaćih. No, to nije uznemirilo Rastinu koja je pojačala ritam i postigla čak sedam golova. Ovom pobedom Rastina je i pored utakmica manje, postala drugi najefikasniji tim u ligi i uhvatila priključak u trci za prvo mesto. Panonija će morati svoju šansu da traži u Miletiću protiv Jedinstva Lemeš, a Rastina da pokuša da nastavi pobednički niz u Sonti protiv Dinama.

U ovom kolu slobodan je bio tim Telečka.