U Somboru pljuštali žuti kartoni, Hajduk 1912 zabeležio i peti vezani poraz

136

SRPSKA LIGA VOJVODINA - U sedmom kolu Srpske lige Vojvodina koje je odigrano za vikend, koplja su ukrstile ekipe Radničkog 1912 iz Sombora i Omladinca iz Novih Banovaca, kao i Hajduka 1912 i Prvog maja iz Rume.

Ilustracija / Foto: pixabay.com

Slabija igra oba tima obeležila je prvo poluvreme utakmice između Radničkog 1912 i Omladinca. Burno je bilo za vikend u Somboru, počev od nekoliko žutih kartona u prvom delu igre, do crvenog kartona u drugom poluvremenu za igrača somborskog Radničkog.

Prvi deo igre završen je bez golova i iako su Somborci posle crvenog kartona nanizali nekoliko šansi za pogodak, do uspešnog napada nije došlo. Domaći tim je najbolju šansu imao u 72. minutu kada se zatresla prečka Omladinca, ali je odbrana uspela da loptu lansira u korner. Meč je završen bez golova.

Hajduk 1912 gostovao je ovog vikenda kod ekipe Prvi maj Ruma i vratio se kući s gorkim ukusom u ustima. Početak nove sezone i dve vezane pobede na samom startu doneli je nadu za hajduke, ali su zatim usledili gubici koji su, reklo bi se, potpuno demotivisali bele. Nažalost, u Rumi je pao i peti vezani poraz za tim iz Kule koji nezaustavljivo pada na tabeli i trenutno zauzima 14. poziciju od 16 klubova koji se takmiče u ligi. Utakmica je završena 1:0 za Prvi maj Ruma.

U ostalim susretima Borac Sakule i Radnički iz Sremske Mitrovice igrali su nerešeno 1:1, a po bod su uzeli i Kozara i Vojvodina 1928 koji su igrali 2:2. Bačka 1901 iz Subotice bila je bolja od zrenjaninskog Radničkog sa 1:0, Železničar iz Pančeva savladao je Dunav iz Starih Banovaca rezultatom 3:0, dok je OFK Vršac u gostima pobedio Bratstvo 1946 iz Prigrevice sa 2:1. Ekipa Dinama 1945 nadjačala je kod kuće Bečej 1918 rezulatom 3:2.