RK Vrbas Petrol nastavlja dominaciju, Sivac i Crvenka poraženi u četvrtom kolu

225

VRBAS / CRVENKA / SIVAC - Protekle nedelje odigrane su utakmice četvrtog kola rukometne Super B lige sever-centar u kojoj se takmiče klubovi iz Vrbasa, Crvenke i Sivca.

Ilustracija / Foto: pixabay.com

U komšijskom derbiju, koji je odigran 9. oktobra između Vrbas Petrola i Crvenke u Centru za fizičku kulturu “Drago Jovović”, domaćini su već u prvom poluvremenu opravdali svoje vođstvo na tabeli i na odmor otišli sa rezultatom 12:9. Crvenki je i u drugom delu igre izmicao rezultat i utakmica je završena sa 29:23 za Vrbašane.

Posle jedne nerešene utakmice i dve pobede, RK Sivac pretrpeo je prvi poraz i to u Smederevu od istoimene ekipe, na veliko iznenađenje svih prisutnih. Sivčani su prvi deo igre završili vođstvom od 15:12 nad mnogo lošije plasiranom ekipom. Opustili su se Sivčani u drugom poluvremenu, računajući na protivničku neuigranost, ali su domaćini to vešto iskoristili i krenuli u žestok napad. Borba između dva tima bila je žestoka i jedan bod bio je odlučujući da se Sivčani kući vrate bez bodova, a Smederevo je kod kuće slavilo sa 29:28.

U petom kolu Vrbas Petrol igra protiv Morave u Velikoj Plani, Sivac 69 dočekuje Jugović iz Kaća, a Crvenka će biti domaćin Voždovcu 2012.