Hajduk 1912 i Radnički 1912 poraženi u gostima u devetom kolu Srpske lige Vojvodina

81

SRPSKA LIGA VOJVODINA - Deveto kolo Srpske lige Vojvodina prošlo je teško za klubove iz Kule i Sombora koje prati naša redakcija.

Ilustracija / Foto: pixabay.com

Moglo bi se reći da neodređena igra Radničkog 1912 iz Sombora održava ovaj klub u gornjoj polovini tabele. Posle tri nerešena kola i pobedom nad Borcem, došao je red i na jedan poraz i to u gostima od istoimenog kluba iz Zrenjanina. Mreža domaćina nije se zadrmala proteklog vikeda, a golove za pobedu zrenjaninskog tima postigli su Savanović u 50. minutu iz penala, Krstinić u 54. i Milivojev u 86. minutu. Utakmica je završena 3:0 za Radnički iz Zrenjanina, a somborski Radnički 1912 19. oktobra dočekuje Prvi maj iz Rume.

Hajduk 1912 iz Kule je izgleda digao ruke od ove sezone. Kuljani iz sezone u sezonu beleže poraze, kao da nisu dorasli takmičenju u ovoj ligi u kojoj su u protekloj godini završili na visokom drugom mestu. Gde je nestala motivacija belih, nikada nećemo saznati. Sedmi poraz u sezoni Kuljanima je zadala ekipa Bratstva 1946 iz Prigrevice rezultatom 3:1. U 10. kolu Hajduk 1912 pokušaće da razbije monotoniju dočekom Kozare iz Banatskog Velikog Sela.

U ostalim utakmicama Borac i Omladinac igrali su nerešeno 2:2, a istim rezultatom završen je i meč između Bečeja 1918 i Vojvodine 1928, dok su Železničar i Bačka 1901 dali po jedan gol. Prvi maj Ruma savladao je Radnički iz Sremske Mitrovice sa 1:0, Kozara je protiv Dunava ostvarila rezultat 2:1, a klub koji je u proteklom kolu dao najviše golova je Dinamo 1945 iz Pančeva, koji je nadigrao OFK Vršac sa 5:0.