Bodovi za rukometaše Vrbasa i Crvenke, oslabljeni Sivac poražen u Bačkoj Palanci

232

VRBAS / CRVENKA / SIVAC - Šesto kolo Super B rukometne lige Sever - Centar, proteklo je delimično uspešno za klubove koje prati naša redakcija.

Ilustracija / Foto: pixabay.com

Iako je Vrbas Petrol u petom kolu pretrpeo poraz posle četiri vezane pobede, u poslednjem, šestom kolu, nastavili su sa dobrim napadom i ostvarili još jednu pobedu, savladavši kod kuće SC Voždovac 2012 rezultatom 32:28. Iako do kraja sezone ima još mnogo vremena, Vrbašani za sada čvrsto stoje na vrhu tabele. U narednom kolu igraće u Velikoj Plani sa trećeplasiranom Kolubarom.

Rukometaši Crvenke, popularne veverice, beleže drugu pobedu u ovoj sezoni, posle prva tri neslavna kola. Posle prvog poluvremena koje je završeno vođstvom za Crvenku od 16:11, naši su u šestom kolu deklasirali ekipu Smedereva minimalnom razlikom 27:25 i doneli kući dodatna dva boda. Veverice u subotu dočekuju Jugović iz Kaća koji je u ovoj takmičarskoj sezoni upisao jednu pobedu više.

Oslabljena ekipa Sivca 69 gostovala je u šestom kolu u Bačkoj Palanci, gde je na megdan izašla sa nezgodnim protivnikom RK Lavovi. Slabija odbrana i sastav bez desnog krila Lazara Anđelkovića kao rezultat su imali zaostatak na kraju prvog poluvremena od 18:15. Konstantan zaostatak naših nastavlja se i u nastavku igre. U poslednjem minutu igre rezultat 32:31 Panteri povećavaju tehničkom greškom, omogućivši domaćinima lak pogodak. Utakmica je završena minimalnom pobedom Lavova rezultatom 33:31. Sivački Panteri u sedmom kolu dočekuju Jedinstvo iz Novog Bečeja.