Fenomenalne Štrudlice poražene od Zvezde malom razlikom

206

VRBAS - Košarkašice Vrbas Medele sastale su se u četvrtak sa aktuelnim šampionom Crvenom zvezdom. Uprkos sjajnoj igri, tri minuta praznog hoda oduzela su Štrudlicama šansu za pobedu.

Ilustracija / Foto: pixabay.com

Vrbašanke su se odlično pokazale u šestom kolu Prve ženske lige Srbije ostvarivši prednost već od samog starta utakmice. Dobrih 30 minuta ŽRK Vrbas Medela bio je u vođstvu i do poluvremena rezultat je bio na njihovoj strani.

U poslednji kvartal ušlo se sa 51:51, a početak poslednjeg dela meča doneo je niz promašaja za Štrudlice, što će se ispostaviti kao presudno za dalji tok utakmice. Ekipa Zvezde kaznila je naše serijom od 11 poena i ostvarila vođstvo od 62:51. Štrudlice tu nisu poklekle i smanjile su vođstvo Zvezde, da bi na kraju rezultat ipak bio 71:68 za gošće iz Beograda.

Za ŽRK Vrbas najviše poena postigla je Dunja Gvero (17), Anastasija Podunavac 12 poena i sedam skokova, Marina Marčetić 12 poena pet skokova i tri asistencije i Vanja Mudreša 11 poena.

Štrudlice 23. novembra putuju u Novi Sad gde će ih dočekati ekipa 021.