(VIDEO) (FOTO) Održan peti Grepling kup Srbije u Kuli

705

KULA - U Kuli je održan peti po redu Grepling kup Srbije koji je ove godine okupio 250 takmičara iz 43 kluba i devet zemalja.

5. Grappling kup Srbije u Kuli / Foto: N. Janjanin

Turnir je otvorio predsednik opštine Kula Damjan Miljanić koji se osvrnuo na godišnjicu oslobođenja Kule u Prvom svetskom ratu, poželevši da i ovo takmičenje prođe u takvom viteškom duhu.

Miljanić je rekao da finansijska sredstva za organizovanje ovakvih događaja jesu neophodna, ali su važniji ljudi koji pokrenu stvari svojim entuzijazmom.

“Dejan Tešić, Kuljanin i sjajan sportista, već dugo godina ulaže u sebe i svoje rezultate. Obučio je desetine i desetine sjajnih boraca, a ovim turnirom već pet godina populariše ovaj sport. Najmanje što mi kao lokalna samouprava možemo da učinimo je da budžetom opredelimo sredstva koja su onolika koliko dozvoljava trenutna situacija u budžetu”, rekao je Miljanić.

Borbe najmlađih učesnika turnira počele su u 11:00 časova, dok su seniori izašli na borilišta u 15:00.

Kako je rekao jedan od organizatora turnira Dražen Seničak, ove godine su u Kulu došli borci koji nikada ranije nisu učestvovali na Grepling kupu Srbije, čime ovo takmičenje postaje, kako kaže Dražen, internacionalnije nego ranije.

Pogledajte galeriju fotografija:

Rezultati:

Najbolji klub na takmičenju bio je Constrictor Fight Team iz Kule sa osvojena 74 poena.

Seniori A klasa do 66 kilograma

1. Ognjen Živković,Constrictor Jiu Jitsu Team (SRB)
2. Goran Veskov, Car Dušan Silni (SRB)

Seniori A klasa do 71 kilogram

1. Jovan Sekulić,Constrictor Jiu Jitsu Team (SRB)
2. Đorđe Stojanović, Theogenes MMA Fighting Team (SRB)
3. Miodrag Rakočević, Old School BJJ (SRB)
3. Ivo Pušeljić, Rio Grappling Club (CRO)

Seniori A klasa do 77 kilograma

1. Aleksandar Terzić, ViN – Žerjal – MillHill (SRB)
2. Filip Marić, Rio Grappling Club (CRO)
3. Strahinja Marinković, Kimura BJJ (SRB)
3. Jugoslav Babičković, Family Fight Team Subotica (SRB)

Seniori A klasa do 84 kilograma

1. Raul Cofan, Mill Hill BJJ HQ (RO)
2. Slaven Poznić, Rio Grappling Club (CRO)
3. Rifat Prušević, Sandžak Top Team (SRB)
3. Guillaume Huni, Kimura BJJ Serbia (FR)

Seniori A klasa do 92 kilograma

1. Jovan Marjanović, Rio Grappling Club Serbia (SRB)
2. Rijad Grabčanović, Icon Jiu Jutsu Team (BIH)
3. Ivan Gajčević, Rio Grappling Club Croatia (CRO)
3. Marcin Bandel, Zenith bjj (PL)

Seniori A klasa do 100 kilograma

1. Jusuf Hajrović, Sandžak Top Team (SRB)
2. Marko Petković, Secutor Neves Belgrade (SRB)
3. Marko Kovačević, Rio Grappling Club Croatia (CRO)
3. Dejan Zabunović, MMA Team 300 (SRB)

Seniori A klasa +100 kilograma

1. Aleksa Lazović, BJJ Caminho (SRB)
2. Nikola Drljača, Free Fighters Gym Novi Sad (SRB)
3. Siniša Anciger, Constrictor Jiu Jitsu Team (SRB)

Ostale rezultate potražite na smoothcomp.com

Pogledajte video prilog:

Izabrani mečevi: