(FOTO) Veliki uspeh karatista Hajduka, osvojeno sedam medalja u Slovačkoj

461

KULA - Karate klub "Hajduk" je u subotu, 30. novembra 2019. godine nastupio sa 14 takmičara u slovačkom gradu Nitri na prestižnom IX međunarodnom turniru "Rudolf Farmadin's Memory Cup".

Hajduci su postigli fenomenalan rezultat osvajanjem čak sedam medalja u pojedinačnoj konkurenciji u borbama i to: jednu zlatnu, jednu srebrnu i pet bronzanih.

  • Rastko Baturan (muške nade -55kg) – 1. mesto
  • Marko Međedović (juniori -55kg) – 2. mesto
  • Aleksandra Đikić (kadetkinje -54kg) – 3. mesto
  • Aleksandra Đikić (juniorke -53kg) – 3. mesto
  • Marko Pucar (kadeti – 57kg) – 3. mesto
  • Dušan Veselinović (juniori -76kg) – 3. mesto
  • Luka Giric (kadeti -70kg) – 3. mesto

Radi se o jednom od najjačih turnira u Evropi za mlađe uzrasne kategorije koji se nalazi u zvaničnom kalendaru Evropske karate federacije (EKF). Učestvovalo je više od 650 boraca iz 10 zemalja, mahom sa svojim reprezentacijama i regionima, a hajduci su bili jedan od malobrojnih sastava koji je nastupao kao klub i osvojili su čak sedam medalja, što je ogroman uspeh i daleko iznad očekivanog i planiranog.

Ovaj turnir pored svoje snage, za Hajduk ima posebno značenje jer je organizator najbolji karatista u istoriji Slovačke Klaudio Farmadin koji je nastupao i za ovaj kulski klub kao pojačanje za Premijer ligu Srbije 2007. koju su tada i osvojili po prvi put u istoriji kluba uz njegov izuzetan doprinos i to prijateljstvo neguju sve do danas.

Na turniru su se najviše istakli Rastko Baturan koji je superiorno osvojio prvo mesto sa ostvarene sve četiri pobede bez izgubljenog poena i Aleksandra Đikić, koja je nastupila u dve uzrasne kategorije (kadetkinje i juniorke) i u obe osvojila treće mesto, uz veliki broj mečeva i odličan učinak. Ostali osvajači medalja su takođe demonstrirali visok nivo kvaliteta i forme i pokazali uzlazni trend i da sazrevaju u izuzetno ozbiljne borce.

Pored samog takmičenja, organizovani su zajednički treninzi dva dana pre nastupa i to sa istaknutim seniorskim šampionima iz raznih zemalja što je takođe bilo ogromno iskustvo kako za takmičare Hajduka, tako i za trenere.

“U klubu smo izuzetno zadovoljni celokupnim putovanjem, nastupom i svim pratećim sadržajima u kojima smo učestvovali i ostvarili vrhunske rezultate. Na kraju možemo konstatovati da je ovo svakako najveći uspeh ove takmičarske godine za naš klub. Narednog vikenda u Sloveniji (Brežice) se održava Balkanski šampionat za kadete, juniore i mlađe seniore i iz našeg kluba je posle uspešnog nastupa u Slovačkoj, spisak selektora proširen na četiri imena i to: Aleksandra Đikić (kadetkinje), Natalija Seratlić (juniorke), Marko Međedović (kadet) i Luka Giric (kadet). Još jedno veliko priznanje za Karate klub “Hajduk” i veliki izazov za naše reprezentativce, nadamo se dobrim vestima i medaljama i iz Slovenije”, kaže trener Nikola Greber.

24.01.
063533XXX
OGL Prodajemo dvosoban stan u centru Kule, Trg Oslobodjenja 2. Iznad Ideje. Informacije na: 063533005
19.01.
0652339XXX
OGL Prodajem kucu u Marka Miljaniva 2, Kula, plac povrsine 5 ari, kuca povrsine 80 kv, plus pomocne prostorije, kontakt 0652339591 cena dogovor
18.01.
0658151XXX
OGL PRODAJEM STENCE MOPSA INFORMACIJE NA 0658151717 Pivnice
18.01.
0658151XXX
OGL Prodajem stence MOPSA sve informacije na tel. 0638804077 Pivnice
13.01.
0638566XXX
OGL Prodajem štence Nemački ovčar cena 5000din Sivac 0638566007
Postavite vaš mali oglas ODMAH - Klikni ovde