Vlada Srbije 1. novembar proglasila Danom žalosti

7

SRBIJA, 31. 10. 2025. – Vlada Republike Srbije donela je Odluku kojom se proglašava Dan žalosti povodom godišnjice smrti i stradanja građana zbog urušavanja konstrukcije Železničke stanice u Novom Sadu. Za Dan žalosti određuje se 1. novembar 2025. godine. Zakonom o obeležavanju dana žalosti na teritoriji Republike Srbije uređuju se uslovi i način obeležavanja dana […]

SRBIJA, 31. 10. 2025. – Vlada Republike Srbije donela je Odluku kojom se proglašava Dan žalosti povodom godišnjice smrti i stradanja građana zbog urušavanja konstrukcije Železničke stanice u Novom Sadu. Za Dan žalosti određuje se 1. novembar 2025. godine.

Zakonom o obeležavanju dana žalosti na teritoriji Republike Srbije uređuju se uslovi i način obeležavanja dana žalosti na teritoriji Republike Srbije, obaveze državnih organa i organizacija, organa teritorijalne autonomije i lokalne samouprave, javnih ustanova i javnih preduzeća koje oni osnivaju, organizacija kojima je zakonom povereno vršenje poslova državne uprave kao upravnih ovlašćenja, obaveze drugih pravnih i fizičkih lica, kao i sankcije za nepoštovanje utvrđenih obaveza u pogledu obeležavanja dana žalosti, navodi se u odluci Vlade Srbije.

Kako je saopšteno Dan žalosti otpočinje u 00.00 sati dana koji je određen za dan žalosti, a završava se u 24.00 sata dana koji je određen za poslednji dan dana žalosti.

Izvor: RTS