
Održana je Izborna Skupština Opštinskog fudbalskog saveza Kula za mandatni period 2026-2030. Skupštini je prisustvovalo 11 delegata, a usvojene su veoma važne kadrovske odluke. Sednicu je otvorio počasni predsednik OFS Kula, Žarko Popović, koji je vodio istu do izbora Radnog predsedništva.
Za predsednika saveza jednoglasno je izabran Miodrag Gogić, članovi Izvršnog odbora su: Miodrag Gogić, Željko Varagić, Goran Novaković, Željko Ačanski, Luka Maljković i Željko Račić, dok su članovi Nadzornog odbora Miloš Zbućnović, Đorđe Bukejlović i Milan Vujaković. Kada je o delegatima reč, Opštinski savez u Skupštini Područnog saveza Sombor predstavljaće Miodrag Gogić i Željko Varagić, dok će Gogić biti i delegat saveza u Skupštini Fudbalskog saveza Vojvodine. Nakon sednice održano je popularno „treće poluvreme“ u ugostiteljskom objektu „Đole“, gde su prisutni mogli da, u neformalnoj atmosferi, sumiraju utiske.
Govoreći o planovima i ambicijama u predstojećem mandatnom periodu, Gogić je istakao da je jedan od prioriteta omasovljavanje sudijske organizacije, kao i povećanje efikasnosti rada trenerske organizacije. Gogić se zahvalio delegatima na poverenju i rekao je da će, kao i u prethodnom mandatu, dati sve od sebe da na pravi način doprinese radu saveza:
„Kao što znate, mi smo mali savez, ali, hvala Bogu, imamo dovoljan broj ljudi koji omogućava da sistem funkcioniše. Međutim, u narednom periodu očekuju nas ozbiljni izazovi kada je reč o nedostatku stručnog kadra — pre svega edukovanih, obrazovanih i licenciranih trenera, ali i sudijskog kadra, koji je, nažalost, u osipanju.
Zato sam zamolio sve činioce u okviru saveza da zajedničkim snagama radimo na afirmaciji i omasovljenju fudbalskog suđenja, kako bismo animirali što više dece i mladih, i devojčica i dečaka, da se opredele za poziv fudbalskog sudije.
Kada je reč o trenerima, uz angažovanje ljudi iz Izvršnog odbora i svih relevantnih struktura, planiramo organizaciju svojevrsne „klinike“, odnosno stručnih predavanja i edukacija. Pozvaćemo istaknute trenere i predstavnike trenerskih organizacija Fudbalskog saveza Vojvodine i Fudbalskog saveza Srbije da dođu u našu sredinu i pokušaju da motivišu ljude da se opredele za trenerski poziv.
Zaista smo u velikom deficitu kada je reč o trenerima na području Područnog fudbalskog saveza Sombor i moramo zajednički, na nivou lokalne zajednice, da radimo na tome da privučemo nove ljude. Danas je vreme licenci, edukacije i stalnog usavršavanja. Potrebno je pratiti nove trendove u sportu, ali verujem da postoji interesovanje i da ćemo u narednom periodu napraviti značajan iskorak.
Kada je reč o sudijama, svake godine imamo mogućnost da u goste pozovemo renomirana imena među aktivnim i bivšim fudbalskim sudijama. Verujem da upravo takvi susreti mogu biti snažan podstrek mladima da se opredele za ovaj poziv.
Posebno mi je žao što je naš istaknuti član i donedavni predsednik Sudijske organizacije OFS-a Kula, Bojan Laluja, završio aktivnu sudijsku karijeru upravo na pragu Superlige, nakon što je stekao i određeno međunarodno iskustvo. Ipak, Bojan je ostao uz nas i zamolio sam ga da nastavi da radi sa mlađim kolegama i pomaže u njihovom stručnom usmeravanju.
Plan nam je da organizujemo jubilarnu, 20. školu suđenja. Zahvaljujući profesoru Žarku Popoviću, taj program se svih ovih godina održavao kontinuirano, uprkos brojnim izazovima, i sigurno ćemo nastaviti sa tim radom.
Takođe ćemo, kroz saradnju klubova i srednjih škola, pokušati da obezbedimo veći broj mladih ljudi koji će postati deo sudijske organizacije. Verujem da zajedničkim radom možemo postići dobre rezultate.“

Izvor: Q-media.rs























