PRVA IZJAVA NOVOIZABRANE PREDSEDNICE OPŠTINE KULA DR VESNE TOMIĆ: „OVO JE PRIVILEGIJA I OBAVEZA”

102

Nakon završene sednice Skupštine opštine Kula, novoizabrana predsednica opštine, dr Vesna Tomić, obratila se javnosti i iznela svoje prve utiske nakon preuzimanja funkcije. Vesna Tomić istakla je da izbor na ovu funkciju za nju predstavlja veliku čast i odgovornost, naglašavajući da je posebno značajno to što je prva žena na čelu opštine u istoriji Kule. […]

Nakon završene sednice Skupštine opštine Kula, novoizabrana predsednica opštine, dr Vesna Tomić, obratila se javnosti i iznela svoje prve utiske nakon preuzimanja funkcije.

Vesna Tomić istakla je da izbor na ovu funkciju za nju predstavlja veliku čast i odgovornost, naglašavajući da je posebno značajno to što je prva žena na čelu opštine u istoriji Kule.

„Ovu funkciju doživljavam kao privilegiju, ali pre svega kao veliku obavezu prema građanima“, poručila je Tomićeva.

Ona je zahvalila svim učesnicima političkog procesa i odborničkim grupama koje su, kako je navela, doprinele da se odluka donese u okviru skupštinske većine, uz poruku o nastavku političkog kontinuiteta i stabilnosti.

U svom obraćanju osvrnula se i na programske ciljeve, ističući da će fokus budućeg rada biti usmeren ka razvoju lokalne zajednice, unapređenju infrastrukture, jačanju zdravstvenih i socijalnih usluga, kao i ravnomernom razvoju svih naseljenih mesta u opštini.

Posebno je naglasila da će politika lokalne vlasti biti usklađena sa državnim prioritetima i politikom predsednika Republike Aleksandar Vučić, jer je cilj jasan da Srbija pobedi i da pobedi Kula- nastavkom sprovođenja  projekata koji imaju za cilj ekonomski razvoj i poboljšanje životnog standarda građana.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Naše Mesto (@nasemesto.rs)